U vlasů jsou důležité dvě věci, barva a tvar. Správným výběrem v obou kategoriích získáte účes, který podtrhne vaši osobnost. Vybírejte srdíčkem.

Barva

Vlastní barva je vždycky nuda, zvlášť tady, ve střední Evropě, kde všichni máme tu trapnou neutrální myší hněď. Něco tak nepřitažlivého aby pohledal. Moderní chemie nás naštěstí vysvobodila ze jha pomýlené přírody, takže si můžete vybrat podle libosti. Základní vodítko zde:


Peroxid

Chcete-li být klasicky sexy, volte blond. Nemusíte ke kadeřnici, v drogeriích mají tuny odbarvovačů a dobarvovačů na medovo, zlatavo i platinovo. Jasně, občas člověk potká na ulici spálenou peroxidovku, od hlavy hnědou a od konečků oranžovou, ale nebojte, to se vám nemůže stát. To se stává jenom blbkám.


Černá jako noc

Pro temně sexy vzhled je jasná černá. Kombinujeme s černými očními linkami a jako profilovku na FB dáváme právě fotku oka s černým pramenem visícím přes něj. Poznámka pro chlapy: Vy se černé barvy nedotýkejte. Nechcete přece vypadat jako Jozef Pátrovič.


Rudou barvou dneska září…

Nezávislé a odvážné dračice samozřejmě volí zrz, v intenzitě podle toho, jestli jsou zrovna na lovu nebo ne. V pubertě by to měla být zářivá červená (rituální znamení probuzené sexuality a rebelie), později doporučuji prozkoušet různé odstíny rezavé a po dítěti je rozhodně na řadě mahagon, nenápadné upozornění, že ani s capartem na krku jste neřekly své poslední slovo.

Melír

Tu a tam se objeví zvěst, že melíry už nejsou v módě, ale to neposlouchejte. Melíry budou vždycky v módě a je to bezva alternativa pro nerozhodné. Jen se někde informujte na aktuální barevnou kombinaci. Kdybyste ji nevypátrali nebo se vám nelíbila, blond s černou, blond s rajčatovou nebo všechny tři dohromady to jistí.Střih

Ach, tolik možností. Tolik inspirace. Který styl je pro vás ten pravý?


Přirozenost

Možná máte jasno: vlasy musí být hlavně přirozené! Žádné pečlivé střihy, žádná vyumělkovanost, to na nikoho dojem neudělá. Pro inspiraci se rozhlédněte kolem sebe, většina Češek i Čechů toto pravidlo chápe a neběhá ke kadeřníkovi s každým přerostlým konečkem. Příroda ví nejlíp, jak naskládat prameny přes uši a jak nechat růst dlouhé vlasy, aby to vypadalo nenuceně.
Pro chlapy to platí dvojnásob. Každá žena chce zabořit prsty do nenagelované, přirozeně rostlé kštice.

Schovka

Výhoda pro nesmělé: Do vlasů se lze schovat. Stačí je vhodně rozčesat kolem hlavy tak, aby koukala část nějakého orientačního senzoru a otvor pro příjem potravy. Vše ostatní, co potřebujete k životu, máte uvnitř. Neexistuje nic zajímavého, co by vám vnější svět ještě mohl dát.

Krátké (pro holky)

Krátké jsou mladistvé, mají šmrnc a navíc jsou praktické, co víc si přát? Shoďte unylé princeznovské háro a ukažte, že se nebojíte. Když už se s tím kadeřnice bude dělat, nechte si tam nastříhat něco ježatého a asymetrického a dejte si to natřít nějakou signální barvou, ať tu proměnu všichni vidí. Poznámka k věku: Neexistují léta, pro která by se krátký sestřih (včetně asymetrie a barev) nehodil! Naopak, pro ženy nad 40 se dlouhé vlasy stejně nehodí, takže tohle je ta pravá cesta!

Dlouhé (pro chlapy)

Chlap s dlouhýma vlasama může být umělec, rocker, člen skupiny historického šermu, striptér nebo mít nějaké jiné, podobně sexy zaměstnání. Dlouhé vlasy jsou cool, a když se pro ně jednou rozhodnete, držte se jich až do smrti. Nenechte se zviklat nějakými řečmi, že to řídne, má to divnou barvu nebo to vypadá nehygienicky. Trapná závist okudlanců.

Podobojí nebo mullet

Mullet, česky také deka, morkus, čolek nebo autobusák, je ideální hybrid pro nerozhodné: vepředu krátké, vzadu dlouhé. Nosil ho nejen Jarda Jágr, ale taky Chuck Norris, Bono, JCVD a spousta drsných rockerů a rockerek. Retro je navíc in. Myslím, že je na čase, abychom mullet spojenými silami vrátili na výsluní.

Drsoň

Pro chlapy je tu ještě speciální kategorie drsoň: obvykle dohola nebo skorodohola po vzoru mariňáků, boxerů a dalších následováníhodných vzorů. Kombinujte s přinasraným výrazem a rukama mírně od těla. Místo na baru zaručeno.