Časová osa
Je možné, že se pod hadím obličejem skutečně skrývá tvář českého hudebníka, herce a plavce se žraloky Daniela Landy? Odpověď vás možná zaskočí!

Nejdřív si projdeme časovou osu, ano? V létě roku 1991 nechává Brumbál s Hagridem u jistých Dursleyových malého Harryho Pottera. Voldemort je údajně “mrtvý”, ale v tu chvíli se v Česku poprvé objevuje Daniel Landa.

Ten sice tvrdí, že za svou minulostí udělal tlustou čáru. Pravdou ale zůstává, že zvláště začátkem devadesátých let zastával velice ostré a odmítavé stanovisko vůči… kouzelníkům a čarodějkám z mudlovských rodin.

A po bitvě o Bradavice, kdy Voldemort údajně umírá znovu, se v Česku Landa už finálně transformuje v kouzelníka Žita.

Tajemství
Při našem pátrání po pravé identitě Vy-víte-koho, jsme však nepostavili jenom na tom, ale i na základě úryvku textu z jeho písně HOLKY A MAŠINY. Tam se totiž jasně říká: “Holky a mašiny, záplaty, Nagini!” Zmínka o legendárním hadovi lorda Voldemorta nemůže být náhodná. Schovává snad Landa pravdu ve svých písních?

Taky víme, že kouzelník Žito se rozhodl během své čarodějné kariéry provést sedm velkých kejklí. Jsme přesvědčeni, že kejkle jsou kódové označení pro dalších sedm viteálů. Což znamená, že jeden je zakopanej pod stadionem Sigmy Olomouc, další je schovaný v motoru Landova rallye auta a posledním viteálem je bez pochyb David Matásek.

Nejvěrnější
Zatímco dříve byla Voldemortovou nejvěrnější smrtijedka Bellatrix Lestrangová, poté, co zahynula při bitvě o Bradavice, musel na její místo nastoupit jiný věrný smrtijed. A opět je to mocná čarodějka, která svého mistra zbožňuje natolik, že se podle něj dokonce přejmenovala. JoLanda!

Za Jolandou jsme vyrazili a chtěli vědět, jestli se jí můžeme zeptat na pár otázek. Řekla nám, že “můžeme položit jenom jednu a ona odpoví tři”. To pro nás znamenalo velký špatný, ale podařilo se nám z Jolandy za pomoci páčidla a letlampy vypáčit aspoň to, že “hodnej kluk to byl”. Seznam Zprávy by se od nás mohly investigativní žurnalistiku učit.

Co dál?
Takže až zase jednou navštívíte Landův koncert, sledujte pozorně oblohu, abyste nepřehlédli znamení zla. Možná, že nejmocnější kouzelník téhle doby stále chodí mezi námi.