„Název nesmí slibovat nic, co v produktu není obsaženo. Dokud do daných výrobků nebudou přidávány děti, nemůže EU logicky takové označení povolit,“ uzavřel stroze Peepeta.

Přesnídávkou to nekončí

Evropská mračna se ovšem stahují i nad dalšími produkty, které podle všeho nesplňují požadavky Bruselu. Předběžné laboratorní výsledky například ukázali, že turistický salám neobsahuje ani stopové množství turistů. Podobně je na tom i zbojnická klobása nebo ruské vejce. Stejný osud zřejmě čeká i cikánskou pečeni.

Populární pečeně nejen, že nemá slibovaný obsah, ale ještě na komerční bázi pracuje s hanlivým označením etnika. Evropské komisi se to přirozeně nelíbí a vyhrožuje skandálem. „Pokud se potvrdí, že cikánka nesplňuje naše normy, budeme samozřejmě trvat na jejím stažení,“ tvrdí laborant Peepeta a rozhořčeně dodává: „V případě, že obsah přeci jen bude odpovídat, předáme celou otázku k posouzení dalším orgánům.“ 

Brusel jde dál

Čistkou v regálech s potravinami, ale aktivity Bruselu nekončí a evropští komisaři se přesunou do dalších oblastí lidské činnosti. Hrůza jímá především fotografy, kteří využívají objektivu rybí oko. Tento objektiv zcela postrádá pach rybiny. Hrozí tedy nejen kompletní zákaz používat tento typ skla, ale ve hře je i nucená skartace všech existujících fotografií pořízených touto technikou, pokud na ně nebude rybí smrad aplikován alespoň dodatečně. Totální zrušení husích krků a krokodýlků rovněž připraví horké chvilky elektrikářům.

Svých oblíbených produktů si proto urychleně nakupte značné zásoby, než je schramstne evropská samospráva.

Srbský džuveč, oblíbená balkánská pochoutka v laboratoři obstála a název si může ponechat.