Lajker

Vyznačuje se tím, že zběsile lajkuje. Všechny příspěvky, které se kde objeví. Včetně svých vlastních. Považuje to za samozřejmost a to samé požaduje od ostatních. Komentáře nepoužívá. Maximálně tak dvojtečku, pomlčku a konec závorky.


Hrdlička

Přestože randí 14 dní, už má ve statusu „ve vztahu“. V profilovce okusuje svůj aktuální objev, a vytrvale kolem sebe hnojí výlevy typu „Nadevše miluju svoji holku!“. V horším případě sdílí veřejné komentáře „Myšáčku, bylo to s tebou mocinky krásný, už se tě nemůžu dočkat!“ A k tomu srdíčka! Sakra! Hromady srdíček! <3 <3 <3 <3


Kyber-Rodič

Z profilové fotky na vás hledí mimino, a dále můžete sledovat totéž novorozeně v různých polohách a pozicích, včetně záznamů o konzistenci stolice a počtu nových zubů. Tahle diagnóza se jmenuje hysterické kyber-rodičovství.


Šmírák

Člověk, co nikdy nic nepostuje, nelajkuje ani nekomentuje. Jakoby ani nebyl. Nicméně při osobním setkání vás naprosto vyděsí detailním přehledem o vašich facebookových aktivitách, statusech a fotoalbech. Věřte nám, je to dost strašidelné!


Gambler

Jedinou aktivitu, co tenhle člověk vykazuje, je nepřetržité hraní FarmVillů, CityVillů, Mafia Wars a jinýchvillů. Navíc vás nutí koupit si od nich hnůj a podojit jim kozu. Popravdě nechápete, jak je možné, že ho ještě nevylili z práce.


Pártyčlovíček

„To bylo včera maso!“ nebo „Hustokrutá párty!“ jsou pravidelným příspěvkem v sobotu odpoledne. S cígem v hubě, skleničkou v ruce na rozmazaných fotkách focených na telefon. Jinak se neprezentuje. Pokud se odvážíte jít s tímhle člověkem na večírek, vězte, že fotky, jak zvracíte ve tři ráno do Vltavy nasdílí na Facebook dřív, než to doteče do Holešovic.


Kverulant

Všechno je na pytel a hlavně za to můžou ti ostatní. Zlomenej nehet, debilní šéf, rozbitá pračka, přežraná kočka… Kverulant chrlí svoje trable, přičemž vás plíživě emocionálně vydírá. Pokud ho nepolitujete do pěti minut, začne ve statusech vřískat, že se na něj v nouzi nejvyšší vykašlali i všichni jeho kámoši.


Pan Právě

Slovem „právě“ začíná většina jeho statusů. Právě se vzbudil, jedl, pil, kadil, slyšel, viděl… Informace, které na Facebook sype, mají hodnotu řecké drachmy. Jediné, co z toho máte vy, jsou návaly žaludečních šťáv a dokonalý přehled o fyziologických funkcích dané osoby.


Sebeláskař

Je v hlavní roli. Našpulené rty, vypoulená prsa, gangsta postoje, polonahé diktátpózy. Miluje se, fotí se, lajkuje se.