1. Pankáči

Kde je muzika, tam je nějaký pankáč. Poflakují se, kalí pivka, pokud si to hudba žádá, rozjedou pogo. Jsou skladní a snadno identifikovatelní. Jejich funkce v ekosystému festivalu je nedocenitelná. Spasou zbytky klobás a nudlí, případně dokalí zvětralé pivko a navíc čistí areál sbíráním kelímků, aby si tak vydělali na dalšího kuželku.

2. Veselí lidičkové

Je jim putna, na jaký jedou fest a co tam bude za muziku. Těmhle jde o to se prostě jen pobavit. Pohybují se ve skupince, neustále zažívají spoustu humorů. Vůbec tou největší legrací pro ně představuje házení kelímků s pivem po lidech, vzájemné zavírání se na toikách a vůbec opětovné prožívání puberty v neobvyklé intenzitě.

3. Mrdač beden

V podstatě jde o civilizovaného ještěra z technoparty, který pochopil, že hoblovat bedny se dá v podstatě kdekoliv. Hlavně když to má koule a beaty! Zajímavostí je, že těmhle borcům se únava a hygiena vyhýbají jako čert kříži.

4. Kalič

Spolehlivě zakysne u stánku s pivem a odtud se nehne. Se soumrakem přechází na tvrdý. Přes den obvykle leží v lepším případě ve svém áčku, v horším před ním, nebo úplně jinde. K večeru se váhavě probírá a jde doplnit hladinku. Obvykle se mu za celý festival nepovede vystřízlivět, tudíž si neposlechne jedinou kapelu. Ale těžko říct, zda by si to pamatoval…

5. Znalec

Renesanční člověk, který rozumí hudbě, gastronomii, pivovarnictví i pořádání kulturních akcí. Zkritizuje všechny a všechno. Pravděpodobně všechny kapely už někde viděl, když byl ——– (doplň jakoukoliv hype destinaci typu Berlín či Amsterdam) a bylo to mnohem lepší…

6. Fanynky

Není festivalu bez oddaných snaživých fanynek. Ty ovšem spatříte jen těžko. Ty druhořadé číhají celé říčné před vstupem do backstage v nastřeleném triku headlinera a ukecávají securiťáky. Ty elitní jsou už dávno vevnitř.

7. Kršňáci

Meditují někde ve stínu, pálí vonné tyčinky. Do kraválu festivalu spokojeně prozpěvují svoje haré, haré, haréééé a s láskou vaří jídlo, ke kterému se třetí den spásně vrhnete, když už se vám bude zvedat kufr z pouhého pomyšlení na nudle, halušky, smažák nebo klobásu.

8. Metly

Z nějakého důvodu se vyskytují nejen na Obscene Extreme, ale i na Rock for People, Trutnově a dalších vyměklejších festivalech. Černé vlasy, černá kůže, trika kapel, jejichž název nejde přečíst a spoustu řetězů a bodců. Ani vy ani oni evidentně nevědí, co tu přesně dělají.

9. Lovci

Nejde jim o hluboké hudební zážitky, ale o zážitky jako takové. Čím hlubší, tím lepší. A románkům open-airy vyloženě přejí. Obvykle ožívají až se soumrakem, řádně mytí a vyvonění. Výskyt především v diskostanech (na každém slušném fesťáku se něco takového najde) a u stánků s lepším, sexy pitím… Stále na lovu, stále v útoku.

10. Holéhlavci

Vyskytují se hojně u vstupů, nicméně nemusí být nutně jen za sekuriťáky. Ve větším kolektivu propadají panice která se projevuje škubáním hlavy popřípadě touhou se z někým poprat (thx to Veve).

11. Kameramani

Bez přestávky točí celé koncerty na mobil či kalkulačku s naprosto příšerným zvukem, a pak se jimi chlubí na Youtube…když někomu telefon či slušnější foťák pěkně pobere bassy a světla, tak budiž, na to se určitě rád podívá každý, kdo se z festivalu vrátí…takových záznamů je ovšem na festivalu snad ještě méně než čistých Toiek (thx to Marra Houser).