Kejval

Nemá kapacitu na vytvoření vlastní myšlenky, nicméně nechce platit za idiota bez názoru. Proto kejvá. Na otázky, nebo jen tak bez přestání. „Přesně to bych byl býval řekl, kdyby to Milan neřekl přede mnou…“

Opakovač

Poddruh kejvala. Jakmile řekne někdo něco trochu moudrého, dotyčný po něm tento rozum zopakuje. Aby přeci na schůzi taky něco řekli ne?

Negativista

Má názor na všechno. Od kvality kafe z automatu po logistickou problematiku celý korporace. A samozřejmě je vždycky proti. Tohle ti prostě nikdy nebude fungovat.

Kuchyňkový povaleči

Přijdete do práce, sedí v kuchyňce. Jdete na cígo, zase sedí, jdete na oběd, furt tam jsou. Na první pohled se tváří, že řeší bůhvíjaké kruciální problémy, přitom jen drbou, kam pojedou na víkend.

Znám známý

Kariéru má postavenou na kontaktech. Zná všechny, od vrátnýho po ředitele. A všem říká křestním jménem. Jakmile se objeví šéf, nedejbože šéf šéfa, vlhne. Tam dole. Když potřebuje prosadit svou, zkouší berličky typu: „Milan (jako šéf) říkal/si myslí…“

Chodící mail

Tenhle člověk vám pošle mail a nelení sejít dvě tři patra dolů, nebo obejít půlku kanclu, aby se vám postavil za záda a řekl: „Poslal jsem ti mail."

Hrnkofašoun

Hrnek, holka a souprava na klystýr se nepučujou. Nebo podobný hesla. Vemte si omylem jeho hrníček, a bude vás nenávidět do nejsmrtnější smrti.

Hodnej kluk

Většinou o něm vůbec nevíte, sedí někde v rohu a dělá dobře svoji práci. I práci ostatních, která u něj často skončí.

Przniči češtiny  

Samotná mateřština nedává jejich funkci „senior channel specialist“ dostatečný šmrnc. Proto svůj verbální projev špikují  všelikými byznysčinglišismy. Jsou elajnovaní a všechno je pro ně čelinž. Bajdvej, dyť pracují v zahraniční firmě, tak co.   

Busy busy

Pořád nestíhá, neustále se lehce hroutí a kdykoli se ho na něco zeptáte, odpoví, že je zrovna hrozně busy a že teda musíte počkat, nebo se radši obrátit na někoho jiného, protože on je busy prostě furt.

Ledničkovej zloděj

Ve společné ledničce si sušíte nějakou dobrůtku, těšíte se na ni celý den a, když se pak pro ni celí nadržení přihrnete, zjistíte, že vám ji někdo sežral. A přitom jste v kanclu samý slušný lidi. Ha!

Mladá krev

Nadšený a značně ambiciózní elév, který se zuřivě snaží předvést své kvality. Má za sebou stáž v cizině, v kapse diplom z prestižní vejšky a chuť překračovat mrtvoly. Časem si opatří hypotéku a děti, a dravost vystřídá strach z nových masožravců.  

Tabakista

Co půl hodinky vyráží na kouřovou. Shlukuje se před firmou a sdílí informace. Nezdravý zlozvyk většinou sdílí s někým z vedení, takže platí za jednoho z nejlépe informovaných zaměstnanců firmy.

Puč-meloun

Neustále něco nemá a tyje z ostatních. Hele, pučil bys mi dvacku na colu? Hele nepučil bys mi sešívačku? Máte někdo kafe, mně zrovna došlo? Nepučil byste mi někdo soupravu na klystýr?

Mr. Meeting

Nikdo ho nikdy neviděl nic opravdu dělat. Celý den běhá po zasedačkách, občas nakreslí něco na flipchart. Ale většinou do ničeho příliš nezasahuje. Spěchá totiž na další meeting.

Špajzka

Když si náhodou nedá pozor a otevře před vámi šuplík, ukáže se, že si syslí zásoby. Tatranky, tyčinky, oříšky, dobroty všeho druhu. Nejspíš aby přežila případný nukleární holokaust….

Recepční

Musí bejt něčí sestřenice, jelikož bere prachy za to, že celej den sedí za pultem, a když si zrovna nepiluje nehty, sjíždí fejsbůk a líbko. Pokud nejste elegantní švihák na ženění, nejspíš vás nechá chvilku čekat, než jí oschne lak. A pak vás, možná, pustí dovnitř.