Svačinář

Film pojal jako piknik, což není nic proti ničemu. V dramatických okamžicích nahlas chřoupe a při milostných scénách šustí mastným papírem od uheráku. A neustále poptává vývrtku.

Přísavka

Šero a vlahý letní večer v něm probudily dlouho potlačované pudy, proto svůj doprovod neustále objímá, olíbává a možná i něco víc. Ještěže je to šero.

Fanynka

Do letňáku opravdu vyrazila na film a nedočkavě vyhlíží, kdy se ve snímku zjeví její idol. Každou scénu idola obsahující doprovází slastnými úch a ách. Občas i decentně slintá.  

Slepejš

Na plátno urputně civí též, ale proto, že se snaží zaostřit na titulky. Pokud se spolčí se snaživým sousedem, který mu je začne nahlas předčítat, je na zabití.

Dabér

Tenhle biják už viděl jenom letos čtyřikrát, proto s půlvteřinovým intervalem předříkává každou repliku a pointu vykecá hned při úvodní scéně.

Šoupálek

Zem holt není sedačka v kině, takže se Šoupálek neustále vrtí, posedává, rovná deku, a vůbec v rámci hledání pohodlné pozice předvádí drobnou single kámasútru.

Vstavač

Vyšší stádium Šoupálka, tedy vyšší především z hlediska vašeho výhledu. Při hledání ideálního ďolíku se totiž zvedá, pobíhá a zaclání.

Kalič

Z celého filmu si odnese především okno a ranní kocovinu. V případě dostatečného přísunu alkoholu rozpoutá přímo před plátnem improvizovaný punkový kotel na scénické cajdáky.

Znalec

Ač z titulu famáka, estéta nebo člověka, co viděl jeden film od Lynche, hodnotí všechno od zápletky po kostýmy. Nejčastěji používá větu: „To je téma zánik!“

Záplotník

Aby ušetřil pár šušňů, střihne si filmový zážitek zpoza plotu. Dozvíte se o něm jen v případě, že si o pletivo natrhne mikinu nebo slezinu.