Velitel: rozhoduje ve třídě o všem. V případě nouze (neohlášený test, průser apod.) může vyhlásit výjimečný stav (spolupráce se šprty, začlenění mimoňů, dočasné amnestování třídního nepřítele apod.).


Šedá eminence: tato osoba sice není ani oblíbená, chytrá, hezká ani prachatá, ale má jedno důležité plus – je to nejlepší kámoš velitele. Proto má na jeho rozhodnutí zásadní vliv


Třídní nepřítel: nápadně připomíná nějakého přirozeného vnějšího nepřítele (např. přivandrovalce z jiné školy, vyšší ročníky, dítě nějakého učitele), nebo se s ním dokonce paktuje. Hromosvod všech frustrací a nezdarů.


Náhradní velitel: druhý nejsilnější, druhý nejdrzejší, druhý ve frontě, dotáhnul to  na místopředsedu třídy, stále druhý – ale tiše vyčkává na svou příležitost, kdy velení selže (např. velitel se stane šprtem, propadne apod.).


Drsňák: tělesný strážce a třídní vyhazovač v jedné osobě. Velitel ho používá pro náročnější mise (např. zahlazování stop po průserech, bitka za čest party apod.)


Sexbomba: vládne zvláštními psychologickými zbraněmi (např. umí zblbnout učitele opačného pohlaví, aby se nepsala písemka), ale jinak je úplně blbá.


Reprezentant: pořád někde fuč (sportovní utkání, soutěže, olympiády, putovní výstavky geniálních puberťáků apod.).


Bavič: jeho organismus je imunní vůči ironii pedagogů, žlázy jeho těla jsou schopny hyperprodukce trapnosti.


Šprt: miluje domácí úkoly, neustále s každým soutěží (pazoura pořád nahoře), žárlivě střeží, kdo se opováží mluvit (čti flirtovat) s jeho oblíbeným učitelem, za svým cílem (samý jedničky) jde i přes mrtvoly.


Inťouška: inteligencí předčí šprta, ale na rozdíl od něj není v její minulosti nic kompromitujícího. Je sice asociální, ale jinak docela fajn (poradí, pomůže).


Soudní zapisovatel: má dopsané všechny sešity a ví, z čeho se bude psát test.


Práskač: ukrývá se mezi nevýraznými spolužáky a pečlivě chrání svou identitu. Žaluje podrobně, ale diskrétně, takže se na něj přijde až na konci roku podle hodnoty věcného daru, který pod nějakou záminkou (např. vzorná docházka) dostane od třídního.


Alternativec: pořád proti něčemu protestuje, nejde se s ním dohodnout (a většinou ani normálně bavit), na každé cool věci najde mouchu a líbí se mu jen totální out.


Velvyslanec: má užitečné kontakty se sousedními státy-třídami (většinou propadlík nebo jinak přeřazený týpek).


Mimoň: nemá a nechce mít se třídou nic společného (jeho kámoši žijou v jiným městě, státu nebo dimenzi, jsou mrtví nebo vůbec nejsou), na otázku „jak se máš“ je schopen odpovědět v číselném kódu.