Chlapec, který není ve své kůži
Těchhle lidí je na každých tanečních plný sál. Nejisté výrazy, nepadnoucí obleky, nedorostlé kníry a neumělé postoje. Není to úplně jejich vina, maminka jim řekla, že oblek po tatínkovi bude stačit (Vždyť pořád rosteš, Rosťo, nejsme milionáři, abychom ti na maturitu zase kupovali novej oblek!) a v bílých rukavicích za dvě kila se každý jeden z nich cítí jako bostonský škrtič.


Dívka, která není ve své kůži
Šaty koupené ve vietnamské prodejně dělají z jinak celkem štíhlé holky ufuněnou prasnici, protože jsou jí úzké v pase, prsa lezou z výstřihu a z normálních paží jsou náhle masité šunky.


Dívka, která je totálně ve své kůži
Protože je nejhezčí ve třídě a ví, že i když přijde v hadru na podlahu, zhulákaná a s rozpitýma očima, stejně si při pánské volence pánové zpřelámají hnáty při zápase o ni. Je to tak, slečny, maminky vám tvrdí, že taneční toho ve vašem životě hodně změní, ale nezmění v podstatě nic.


Chlapec, který je úplně na káry
Ať už proto, že dostal od tatínka dvoukilo k dobru, nebo prostě proto, že je před lekcí nervózní, zhuláká se František už hodinu před tanečními levným alkoholem. Většinou je takových víc, potí se pak v obleku a kravata je škrtí. Nutno ovšem uznat, že skutečně tancují lépe než za střízliva.


Třídní pár
Jsou spolu od nižšího gymplu a nehodlají nic riskovat, takže pokud se mezi ně při pánské nebo dámské volence postaví někdo třetí, znamená to hádku, která se povleče až do další lekce. “Já přece nemůžu za to, že přišla jako první!” “Ale nemusel ses u toho culit jako idiot!”


Taneční mistr
Metr šedesát vysoký muž, který je po celém Berouně považován za znalce etikety a společenského chování. Hovoří s precizní artikulací a na výslovnosti cizokrajných výrazů si dává extra záležet. Pravdou ale je, že má všechny ty věty nadrcené nazpaměť a takhle precizně je vyslovuje hlavně proto, že je opakuje slovo od slova rok co rok. Stejně nemá nic jiného na práci, když ho žena opustila kvůli aféře s jednou z jeho náhončích.


Náhončí
Mistrovi pohůnci, kteří se podobni Sauronovým skřetům prohánějí sálem, ohmatávají lidi a vůbec dělají všechno ještě horším, než by to mohlo být.


Ti, kteří to mají na háku
Vědí totiž, že polku budou potřebovat v životě jenom jednou, a to na prodloužené. Moc se nesnaží, protože je to nebaví, ale stejně jim to celkem jde, protože mají rytmus v těle. A těší se, až budou moct zase rozbalit svoje street dancový pohyby v tělocvičně se zrcadly.


No a pokud jste i vy spadali do poslední kategorie, měli bychom pro vás menší tip. Youtuber DeeThane chystá koncert ke svému prvnímu albu a za podpory projektu #jetovtobě od Vodafonu hledá křoví, co se bude stylově pohybovat za ním. Pokud si myslíte, že na to máte, hoďte mu nějakej důkaz SEM pod jeho facebookovej status.