V jeho kariéře panuje tak trochu zmatek. Zpívá sice už od poloviny devadesátek, ale někdy jako Bogieman, pak Bogie man, Miro Procházka, Marko Procházka, co já vim? Více či méně šlo o tuctový eurodance, až teprve v polovině minulé dekády, kdy mu vyšla bestofka, se pomalu začal snažit o dospělý pop. Kromě názvu tak trochu tápeme i v tom, co vlastně dělá, občas je vidět jako zpěvák, pak herec, skladatel, producent, zaměstnanec umělecké a produkční agentury, možná její šéf? Organizátor uměleckých akcí… No zkrátka, je toho opravdu hodně a není se čemu divit, dneska se člověk prostě musí snažit, jestli se nechce vrátit někam k pásu. Pojďme si pustit jeho singl Šláp jsem vedle, který pravděpodobně vstoupí do dějin Hudebních masakrů jako klip s nejblbějším příběhem vůbec.

Unavená popina, ve které lev bijící o mříže marně bojuje s polohou uspávače hadů. Coby Slovák svádí nerovný boj s českým jazykem (platí to i naopak, Slováci u českých interpretů taky uslyší, jak moc to tahá za uši) a marně se snažím dopátrat toho, pro koho je tato hudba určená a co je cílem klipu, MTV to asi nebude. Tři pojmy – spokojená rodina, drogy, kriminál. Cokoliv za klišé vás k tomu napadne, to tu najdete. Takže ve zkratce, spokojený tatínek se s rodinou vrací z dovolené, a zatímco si prohlíží fotky, zlý maskovaný ksindl mu do kytary strčí pytlík s drogou. Takový příběh ze života, že. Celníci to najdou, šup s chlapem do cely, zlý detektiv se válí po stole, spoluvězni na cigárku vyhrožují podřezáním krku a hlavní hrdina vzpomíná na to, jak seděl s rodinou v parku, teče potůček… Jako vážně? Jak má člověk brát pana Procházku seriózně, když mu u sledování klipu co chvíli cukají koutky z toho, jak je to neskutečně blbý a blbě natočený?

Ale dost už Šláp jsem vedle, nebylo by fér to nějak extra rozmazávat. I přes podprůměrný repertoár se Miro Procházka dál živí hudbou, pořádá programy pro oslavy nebo firemní večírky a vypadá to nějak takhle:

No a kromě toho všeho je taky copywriterem, scénáristou a režisérem. Byť to už s hudbou nemá moc společného, jako střípek do mozaiky to sedí perfektně. Evidentně není renesanční člověk jako renesanční člověk. Někdy jste prostě jen sopka, která masakry zasypává sama sebe, a můžete se tvářit sebevíc jako umělec, nakonec stejně nezůstane nic než prázdný obsah.