Pokud chce dnes někdo někomu namlouvat, že soutěž, ve které se účastnice 90 procent času ukazují v plavkách, zakrývajících jen asi 15 procent jejich těla, je o něčem jiném než o prsou, zadcích a posuzování kvality masa, je blázen.

Ano, soutěže Miss se snaží hrát si na „stipendijní programy“ a akce s „charitativním rozměrem“, ale koho to zajímá, když dívky v medailonku tupě odříkávají své míry a dobrovolně se samy pasují do role materiálu na dobytčím trhu.

A nakonec stejně vyhraje ta nejblonďatější, nejkozatější nebo nejokatější a je úplně fuk, že všechny studují management v podnikání, nebo podobný vysokoškolský pseudoobor, který „studují“ na soukromých vysokých školách i „celebrity“.

Soutěž Miss VŠE je jiná akorát v tom, že všechny její účastnice studují VŠE.  Jinak jde samozřejmě opět jen o to, která z nich se nejlíp nakrucuje při promenádě v plavkách. To, že paní rektorku pohoršil twerking, jen ukazuje, jak pokrytecká akademická obec vlastně je. Nechat dívky potupně ukazovat nahou kůži před davy je v pořádku, zavrtět zadkem už ne.

V době, kdy se každá třetí studentka vysoké školy účastnila nějakého pornocastingu a nemalé procento holek na vejšce si vydělává prací na privátech, je soutěž Miss ještě to nejnevinnější, co se může mezi studenty VŠ odehrávat.

A navíc, pro spoustu dívek je tato soutěž jedinou příležitostí, jak zaujmout a polapit budoucího partnera, který jim bude kupovat kabelky, přestože jsou to jen magistry z VŠE s budoucností korporátních asistentek v minisukních. Neberte jim tu příležitost.