Z novoročních předsevzetí už se stala jen taková vyprázdněná fráze, kterou používají redaktorky lifestylových magazínů do titulků proto, aby tam mohly zpropagovat fitko, do kterýho pak dostanou permici zadarmo.

Vidíte ho všude kolem sebe na plakátech a reklamách, skrz něj jsou vám marketéři schopni prodat všechno od knih (Řekli jste si, že budete po Novém roce víc číst?) až po důchodové pojištění (Začněte se od Nového roku starat o svoji budoucnost!). Všichni vás vyzývají ke změnám a novým začátkům, ale vlastně jen proto, aby z vás vytáhli co nejvíc peněz.

Novoroční předsevzetí si v podstatě už nikdo nedává. Všichni totiž vědí, že je to k ničemu, a stejně je nedodrží. Po přežíracích Vánocích a propitém Silvestru jdeme na začátku ledna s pneumatikou na břiše a depresí do práce, s vidinou dalších tří měsíců zimy, břečky na ulici a ohlodaných vánočních stromků u popelnic. Na plnění nějakých cílů nikdo nemá náladu a elán a po Vánocích ani peníze.

A teď si představte, že si řeknete NE! stejně vehementně jako Čtvrtníček mezi psíma sobama. Představte si, že si sepíšete věci, který vás štvou, který byste chtěli dělat jinak a líp, místa, který chcete vidět, lidi, který chcete poslat někam, jazyk, co se chcete naučit, zlozvyky, kterých se chcete zbavit, anebo třeba jen cíle jako Bejt milejší poránu nebo Vyklízet nádobí z myčky.

A představte si, že byste si ten 1. leden skutečně vzali jako záminku k tomu, tyhle věci odstartovat. Vysmát se všem těm zpruzelejm ksichtům a jejich skepsi a začít si plnit to, o čem teď jen přemýšlíte před spaním. Na konci roku 2015 se budete moct ohlídnout a říct si, tyvole, já sem to dal. Lepší pocit nezažijete, to vám garantuju.