Pochybný výrobek, cílící pravděpodobně na ženy, se na pultech tržnic objevil v posledních týdnech. Jeho původ je zatím neznámý, a ačkoliv celé balení působí na první pohled značně pouťově, podle očitých svědků už si své kupce našel.

Produkt, složený z jednoduchého aplikátoru a sady vyměnitelných kapslí s oplodňovací esencí byl předmětem intenzivního zkoumání mj. ze strany potravinářské inspekce. Zadržené vzorky sice skutečně prokázaly odlišné chuťové vlastnosti a tedy i rozdílné složení, nicméně podrobná chemická analýza jednoznačně nepotvrdila, že se nejedná o sperma celebrit.

I když k absolutní jistotě chybí především možnost srovnání s originálem, pracovnice ČOI možnost, že by se skutečně jednalo o intimní extrakty příslušných osobností, odmítla: „V takovém množství, které jsme zadrželi, je naprosto vyloučené, aby se jednalo o produkty z jednoho pramene, pokud nejde o koně.“  Případným uživatelům podle expertízy nehrozí žádná zdravotní rizika. „Všechny vzorky, které jsme měli možnost vyzkoušet, jsou v pořádku.“

Klíčovým problémem instantního semene je tedy etický rozměr. „Ano, věc řešíme především z perspektivy rodiček, které očekávají kupříkladu malého Slezáčka a dočkají se běžného dítěte. Proto jsme se rozhodli výrobek s definitivní platností stáhnout z prodeje,“ uzavírá problém falešného spermatu stále stejná pracovnice.

Kauzu budeme dále sledovat.