Slizoun

Po pár panácích se cejtí jako sexuální mašina. S roztouženým výrazem se vilně otírá v podstatě o cokoli, co vrhá stín. A přitom je to jinak takový milý chlapec.


Pohádkář

Kde všude byl, co viděl, s kým se potkal, pohádal nebo vyspal… nebudete věřit vlastním uším. A bude to tak správně. Bájná lhavost je mrcha. Dobře se to poslouchá, ale jinak to k ničemu není.


Spáč

Do hoďky má hlavu na stole. Skvěle se po něm čmárá fixkou, dá se vkomponovat do roztomilých zátiší, kreativitě se meze nekladou. Stačí bejt trochu svině, a užijete si legrace až hanba.


Kaskadér

Chlast dodává odvahu. A tak alkokaskadéři šplhávají na komíny, vyskakují z oken, sjíždějí nazí po zábradlí a odpalují rachejtle z poklopce. Často mívají příslovečné opilecké štěstí. Občas bohužel nikoli.


Poblijón

Na večírky by si měl brát igelitku. Pro případ, že bude  zrovna obsazená toaleta. A kýbl daleko. Čistě pro jistotu.


Tanečník

Dá si drink, a už se vlní v bocích. A co teprvá, když někdo pustí hudbu. To pak začne každého nadšeně prudit, ať jde taky trsat, ať to rozjede, ať hurá na parket, a teď od podlahy a všichni a hop a jedém. Jediným výsledkem je, že to všechny neskutečně točí.


Kamoš

I když je to jinak spíš nemluva, pivínko mu rozváže jazyk, zabarví tváře, a už se kámoší s každým, na koho narazí. Relativně neškodný, občas ale dokáže pěkně zmrvit situaci. Zvlášť když se chce kamarádit s kopulujícími páry, usmiřovat rodinnou hádku a podobně.


Sázkař

Neustále někoho hecuje. Vsaď se, jak je vysokej medvěd grizzly. Vsaď se, že nepřeskočíš barmana. Vsaď se… problém je, že se nakonec vždycky někdo vsadí.


Rváč

I sebenevinnější debata s tímhle druhem ochlasty končívá ultimativním povelem:  Poď ven! Nechoďte, rváči většinou pod vlivem neodhadnou tu správnou přátelskou míru pošťuchu a můžou vás regulérně zrakvit.


Kuřák

Pálí jednu od druhý. Když nemá popelník, klepe to na zem. Když je v nekuřácké hospodě, poprosí o popelník. Když ho nedostane, potácívá se před vchodem. Smrad z oblečení ucítíte ještě za tejden.


Fňukal

Nešťastník, co se vyleje a pak je mu z toho všeho smutno. Slzí, popotahuje, na potkání melduje svůj zpackanej život všem. Stejně je to nejspíš jejich vina. Teda vaše.


Telefonista

V jednom kuse na telefonu. Píše, volá, posílá,… po pátém pivu většinou začne obvolávat bývalé lásky. Katastrofální důsledky ho neodradí.


Striptér

Je upřímně přesvědčený, že má krásné tělo. Ale nikdy by tím samosebou neprudil na veřejnosti. Leda že by se trochu líznul. To je pak hnedka do půl těla. A nedej bože, kdyby nějaká holka zatleskala. Protože to jsou slipáče dole, než byste řekli švec.


Okenář

Ať se stalo, co se stalo, ráno, jako by se nestalo.


Diskutér

U hospodského stolu pravidelně vytahuje ožehavá témata a pak argumentuje, až se z něj kouří. Názor mění podle toho, kam se debata ubírá. Vždycky je v opozici, vždycky se snaží mít poslední slovo.


Zloun

Když se naleje, bejvá zlej. Většinou na ty nejbližší. Kdyby nebyl normálně tak prima, všichni by si o něm řekli, že je kretén. Takhle si to nakonec stejně všichni řeknou a on se pak ráno diví.


Upřímňáci

Napřed chtějí vědět, co si o nich myslíte vy. Ale většinou nečekají na odpověď a sami se pustí do výčtu vašich chyb, selhání a ústrků, které jste jim způsobili. Že vás to nezajímá je nezajímá.


Tichošlápci

Nasávají někde v koutku a nikdo většinou ani neví, že se večírku účastní. Nakonec často překvapí. Všechny doprovodí domů, vytřou poblitou trampolínu nebo je ráno najdete nabodnutý na plotě s podprsenkou nejhezčí holky v zubech. Tichá voda taky leje.


Igráčci

Kalívají zodpovědně, alkoholový restart bývá pevnou a pravidelnou součástí jejich profesního i soukromého života. Nezdržují se konverzací nebo korzováním, nasází do sebe potřebný počet jednotek a na toporných nohách se beze slova odeberou k domovu.


Infantilové

Začnou žvatlat, vykřikovat a válet se po zemi. Ostatně víc o nich najdete v článku 23 věcí, co mají děti stejné jako opilci.