1. Nedostatek času. V mládí máme čas na všechno, na kamarády, zábavu, koníčky, rodinu. Jakmile začnete chodit do práce a žít život dospěláka, všechno se odsouvá na druhou kolej. Jak jste to jenom sakra dřív dělali? Teď si musíte plánovat i nákup toaletního papíru.
  2. Méně přátel. Pamatujete si z matiky na přímou úměru? Jde o závislost jedné veličiny na druhé. V tomto případě času a již zmiňovaného úbytku přátel. Jasně, že se na vás Jarka dříve či později vyprdne, když si na ni nejste schopni udělat 3 týdny čas. Ale vysvětlujte jí do nekonečna, že po práci většinu času upadáte do kómatu se slinou u pusy, která vás přilepí k polštáři.
  3. Stereotyp. Pořád jen práce, práce, práce, jídlo, spánek a zase ta práce. A pak dlouho očekávaný víkend, kdy se snažíte dohnat všechny resty z minulého týdne, navštívit babičky, nepřibrat po tom 5 kilo a zároveň se věnovat i sám sobě.
  4. Osobní život. Všichni kolem vás už pomalu začínají mít děti a vy ještě ani nemáte v dohledu nikoho, s kým byste mohla jíst večer u televize brambůrky? Možná by to chtělo odložit ty brambůrky a začít chodit do třeba posilovny…
  5. Tlak. Tak kdy už si konečně někoho najdeš? A kdy bude svatba? A co děti? Copak chceš být pětatřicetiletá matka? A co kariéra? Postupem času se tyhle otázky naučíte ignorovat, ale ze začátku vám pravděpodobně budou způsobovat infarkt myokardu.
  6. Peníze. Jó, kde jsou ty časy, kdy jste i s padesátikorunou dokázali vykouzlit divy. To byly samý „slože“, půjčky od kámošů, ale všechno to tak nějak vždycky šlapalo. Teď místo drobných na žvejkačky a párek v rohlíku z bufetu řešíte milióny na hypotéky a poplatky. A co budete následující měsíc jíst? No, hlavně, aby bylo pivo v lednici…