Fialová

Někde ve středomoří může působit útulně decentní kombinace svítivě bílé a tmavě fialové, na vesnici u Kladna už zase tolik ne.


Bytové dekorace

Je libo pár sádrových andělíčků? Košík na ovoce pletený z novin? Krabice na ubrousky s andělíčky? Nalepovací motivační nápisy, vyvedené prapodivnými fonty v předsíni? Zimní brusle nastříkané zlatou barvou zavěšené nade dveřmi? Kreativitě se meze nekladou.


Děti

Až současná generace nejmenších doroste k rozumu a uvidí, jak pěkné fotky jim některé maminky udělaly, půjde jim pěna od pusy. Je libo dítě zasazené v květináči se slunečnicí na hlavě? Mimino ve staré botě? Nebo ještě hůř bříško maminky s otiskem malinkaté ručičky? (photoshop level: alien)


Ezoterika

Proč? To se ptáte toho špatnýho. Ale pokaždý, když míjím výlohu obchodu s bytovými doplňky ve stylu Provance, mají v sortimentu léčivé křišťály, harmonizační cosi, uklidňující tamto, věštící kyvadla k čemusi, tarotové karty. Zkrátka a dobře, když už bydlenka vytuní hnízdečko pro sebe a své blízké, jde nejspíš věštit. Pro své blízké. Dobře jim tak.


Dekupáž

Pán domu má svojí dílnu, vrtáky, nářadí, pilu, paní domu si vystačí s (původně většinou celkem vkusným) kusem nádobí z Ikey, barevnými ubrousky, lepidlem a kreativitou, která má za následek nádobí, ze kterého by se bál jíst i bezdomovec. Naštěstí se z nich nejí, zato se ale vystaví, aby byly na odiv případným návštěvám.


Levandule

Pěkná, voňavá, nenáročná bylinka, odpuzuje moly v šatníku. Ale čeho je moc, toho je příliš. Levandule za oknem, levandule v aromalampě, levandule v polštářcích, levandule na hrníčcích, levandule levandule LEVANDULE!


Krajky

Krajky nemusí být jen na šatech, můžou být všude… třeba na sklenicích. A taky tam bývají.


Přírodní materiály

Rozuměj: větve, šišky a podobný věci, co patřej do lesa. Tak proč na ně nenavázat pár provazů a neudělat z nich třeba dekoraci na zeď.