“kolego…”

…”kolega” je myšlen samozřejmě jako takový akademický žertík, protože by nikdo nedovolil, aby vám oficiálně říkali “blbe”. Ostatně, jací vy dva můžete být asi tak kolegové, he he… že?


“áááá to jste vy!”

…vy jste totiž oblíbenec, v dobrém i ve zlém. V jednom případě se po vás bude chtít víc než po ostatních, v druhém stejně tak. Akorát z jiných pohnutek a na každý pád špatně.


“vás si ze úplně seminářů nepamatuji…”

…jaj. Karty jsou rozdaný, vy jste do zkouškového mariášku dostali samý mrňky a teď vám ten chlapík dokonce jednu z těch lepších kartiček vyrval z ruky. Dobrou chuť.


“tak co jste četl?”

…četl? Jak četl? Skripta!!! Vy jste četli ty zatracený osmisetstránkový skripta. Třikrát dokola. Nepamatujete si ani co jste měli ráno na facebooku natožpak povinnou literaturu. A přitom, jak to přijde takhle z kraje, je to klíčová věc.


“ve své seminární práci jste psal…”

…co proboha? Tohle je přeci zkouška, seminárky máte za sebou, schválené, SCHVÁLENÉ, pamatujete? Protože vy si konkrétně z tý seminárky nepamatujete nic!


“ano, tu práci si pamatuju…”

…protože byla tak dobrá, že si myslí, že jste ji opsali a teď vás v ní vykoupou do poslední kapitoly. Nebo byla tak špatná, že vás v ní rovnou utopí a vy se raději přiznáte, že jste ji opsali z Wikipedie.


“nebudete z toho dělat bakalářku, že?”

…he he, takže asi nelíbila…


“zajímavý postřeh, jak to přesně myslíte?”

…eeee, no nevypadáte totiž, že víte, co říkáte. Vy sami si ale hlavně už dávno nic nemyslíte. Vy máte čistě nadrceno a nikdo vám neřekl, že si máte něco myslet nebo o tom nedejbože diskutovat. Otázka-odpověď-známka. Tak to má být.


“a ještě doplňující otázka…”

…jinými slovy, to co jste doposud pindali nestojí za nic, ale zase to nebyl úplný průšvih, aby vás hned zvedli ze židle a poklonkovali na koleje.


“četl jste moje skripta, kolego?”

…ďábelské kombo – čtení, vlastní skripta a do toho ještě “kolega”… Eeee ten pán vás nemá rád, tady končí veškerá legrace.


“vy se tomu oboru chcete nějak dál věnovat?”

…protože to by byl vrchol drzosti, takže važte slova!


“ale kolego, to byste měl rozhodně vědět”

…takže ta jediná malá malinkatá nepřesnost zhatí úplně všechno, o co jste se tady třičtvrtě hodiny snažili. Můžete to zkusít přebít, když ukážete kozy, ale ani to vás nejspíš nezachrání. A do příště budete mít nejspíš navrch nálepku kozatý dyliny, co nevěděla základní věc.


“řeknete mi k tomu ještě něco?”

…protože to, co jste zatím blábolili bylo víceméně k ničemu a oba dva to tak nějak vnitřně víte. takže vy se ještě jednou otočíte v kruhu a zopakujete stejnou vatu co předtím a budete spolehát na to, že stokrát nic ubije vola. Totiž pana profesora.


“tak co s vámi…”

…teoreticky to teď můžete společně k oboustranné spokojenosti uzavřít. Nebo taky můžete dostat doplňující otázku, pobavit se o čtení a celé to může skončit znovu fiaskem.


“jak byste se ohodnotil…”

…rétorická otázka pochopitelně. Už dávno ví přesně, jestli ano nebo ne a přibližně za kolik. Vy to můžete jen pohnojit přehnanými ambicemi.


“kolego máte na víc…”

…co je vám platné, že vás vlastně má rád. Že by si přál, abyste excelovali. Když vám teď dá druhou šanci se “ukázat” a vyhodí vás…


“tak mi dejte index”

…Ano. ANO! Máte v podstatě vyhráno. Pokud se tedy jen nechce podívat na podrobnou dokumentaci toho, jak moc velký idiot jste nebo nejste.