Během předvolební kampaně se na plakátech různých stran často objevovaly sliby o tom, že zmínění politici vyženou z města prostitutky, bezdomovce, nedovolí Romům tohle a tamto a rozhodně zařídí, aby nikdo neotravoval ty slušné a normální občany.

Muži a ženy, kteří se nám snaží dokázat, že jsou hodni toho, aby nás zastupovali a rozhodovali o našem životě v naší čtvrti, se ponížili na úroveň životem nasraných bab v MHD, co nadávají na poměry a všechno, co nás slušné lidi svádí na scestí.

A proč to píšu?

Bydlím v baráku v centru města. V šestém patře toho baráku máme privát a dole vedle vchodu hernu. Tuhle se nám v noci někdo pokoušel dostat do bytu a museli jsme na něj volat policii. Co se divíme, když žijem v takovým bordelu, že jo. Jenže z toho „dobyvatele“ se vyklubal náš „slušný a normální“ soused bydlící o patro níž, co to patrně na party přehnal s omamnýma látkama.

A tak, zatímco mě holky z šestky vždycky na chodbě slušně pozdraví, jejich zákazníci čekající před barákem si nedovolí dojít sami dál než ke zvonkům a zákazníci herny si prostě zalezou k bedně a nevotravujou, slušný a normální lidi se občas chovaj tak, že na ně ve tři ráno musíte zavolat benga.

Nic samozřejmě není černobílý – potkat narkomany v noci v podchodu není zrovna highlight dne sedět v tramvaji za bezdomovcem často znamená přemáhat vlastní trávicí ústrojí a vidět chlápka se svítícíma očičkama, jak nahází veškerý dávky do bedny, není něco, o čem byste chtěli vyprávět dětem.

Stejně tak ale ne každá prostitutka je kurva a ne každej gambler je vrah. Nenechte se oblbnout nálepkama a nesklouzněte k tomu nejhnusnějšímu maloměšťáctví. Ať pak nejste překvapený, až se v noci vzbudíte a bude nad váma stát váš soused s kudlou.