Vánoční

„Letí Ježíšek s nadílkou, vrtí při tom prdýlkou. Žízeň prý má jako trám, letí, letí přímo k vám. Pokud čekáš nadílku, nech za okem lahvinku. Krásné Vánoce přeje…"

Je tam prdýlka, lahvinka, nadílka… prostě taková ta pravá domácí ukoptěná pohodička.


„Oheň v krbu tiše praská, v našich srdcích klid a láska. Z oblohy se sype sníh, vločky tančí v závějích. Kouzelné Vánoce přeje…"

To je romantika, asi jako když si stříknete šlehačku ve spreji do obou nosních dírek. A silničáři jsou, jako každý rok, zaskočeni, že nasněžilo.


„Hvězdička stříbrná dopadla na zem a všechno kolem nás mění se rázem. Hvězdička stříbrná jehličím zavoní, Vánoce přišly k nám, zvoneček zazvoní. V okně kvetou květy z ledu, těšíme se na koledu. Krátký den a dlouhá noc, už je blízko do Vánoc."

Když někam prdnete hvězdičku stříbrnou, co voní jehličím, hned je ten svět takovej vyňuňanější. Nebo ne?


„Mít někoho, jako jsi Ty, to znamená cítit lásku a důvěru. Mít někoho jako jsi Ty, to je jistota pomocné ruky podané v tísni. Mít někoho, jako jsi Ty, to je život plný radosti z maličkostí. Zasloužíš si nádherné Vánoce a splnění těch nejkrásnějších snů."

Senzační je, že tuhle báječnou osobní SMSku dostane kromě vás ještě dalších 200 lidí, co má tu smůlu, že je v seznamu důvtipného odesílatele. Není holt nad hluboký a upřimný lický poselství.


„<*)))>< <*)))>< <*)))>< Tohle hejno chcíplých kapříků pošli všem svým kámošům jako Vánoční pozdrav a do Novýho roku vstoupíš zaručeně bez kreditu."

Tohle přání je alespoň pravdivé. Ale oběd si za to asi nekoupíte.

Do nového roku

„Šťastný nový rok!"

Jen kdybyste věděli, jestli to N bude velké, nebo malé, co?


„Dup, dup, ťap, ťap, krok, zase utek rok, přeji Vám moc, zlatíčka, do dalších let zdravíčka, ťuky, ťuky, cinky, vínka do decinky… Nalej si a připij, celinkou ji vypij!"

Slaďoulinké. Až z toho trnou zuby a žaludeční šťávy klokotají proudem.


„Vezmi dostatečnou porci radosti ze života, přimíchej důvěru, lásku a humor, přidej pořádnou dávku zdraví a v libovolném množství štěstí a to vše dochuť sklenkou dobrého sektu. Vše nejlepší!"

A když nemáte štěstíčko, dejte tam třicetiprocentní eidam!


"Někdy stačí jediný paprsek slunce, aby zazářila duha, někdy stačí málo, abychom potěšili lidi okolo nás: Laskavé slovo, pozdrav, úsměv… Štěstí a zdraví v novém roce přeje…"

Moc hezké. Úsměvy, láska, jen si ublinknout.


"Půlnoc se blíží, nohy se pletou, děti zas uvidí maminku sjetou. Tátovi krví barví se džíny, prdel mu natrhla petarda z Číny. Už stačí jen krok a je tu Nový rok!"

Lidová tvořivost utržená ze řetězu. Humoru není nikdy dost.