Na světě to holt tak chodí, že ne každému bylo do vínku dáno všechno. Někdo je hezčí, někdo vypadá jako člen rodiny Štikových. Někdo sbírá Nobelovky, někdo je tupej jak vodhozená brusle Martiny Sáblíkový. Ač se nás tady asi 40 let snažili soudruzi přesvědčit, že všichni máme právo mít všeho stejně a akorát, ve skutečnosti to tak není. Život je nespravedlivej a každej se s tím musí nějak poprat. To bohužel emocionální upíři neumí.

Poznáte je velmi jednoduše. Mají prakticky pořád depresi nebo aspoň špatnou náladu. Nad hlavou jim pluje mrak, ze kterýho nonstop chčije. Na vaši náladu nebo vůbec na to, jak jde život vám, se nikdy nezeptají, protože automaticky předpokládají, že vy se máte skvěle. A pokud náhodou ne a jeden den se netlemíte od ucha k uchu, jak jsou zvyklí, vyčtou vám, že je vůbec nepodporujete, že na vaše ksichty nejsou zvědavý a že to je skvělý, co teď budou dělat, když jste příjemný jak prdel.

Tyhle upíři vždycky řeší jen sebe. Oni maj totiž všechno naprosto nejhorší, a ačkoliv se velice upřímně snažíte je už počtrnáctý tenhle tejden vytáhnout z deprese, vyčtou vám, že je stejně nemůžete pochopit. Protože vy to máte lepší. Nechápou, že vy jste si taky toho skvělýho kluka nebo boží bejvák nevykouzlili lusknutím prstu. Přes vlastní slzavý údolí tak daleko nedohlídnou.

A tak se vám jednoho dne stane, že se přistihnete, jak řešíte cizí problémy mnohem víc než svoje vlastní. V tu chvíli můžete jít svýmu upírovi pogratulovat, protože vyhrál. Anebo se vzchopíte a zbavíte se ho, než z vás udělá stejnou trosku, jako je on sám. Mít totiž špatný svědomí z toho, že se máte fajn, na to v tomhle životě fakt není čas.