Politici se v poslední době rozhodli, že budou konat dobro a chránit občany za každou cenu. Oni totiž vědí mnohem líp než my, co bychom měli jíst, pít, vidět, kdy bychom měli chodit nakupovat a kde přesně si můžeme zapálit. O zákazu kouření v hospodách už se mluví dlouho. Co na tom, že máte soukromej podnik, sami jste si ho vybudovali, zaplatili a dřete tam 24/7. Stát prostě přijde a určí, co tam vaši zákazníci smí a nesmí dělat. A je to pro vaše dobro, kdybyste to nevěděli. Chráníme ty, kterým vadí kouření, a přesto chodí do kuřáckých podniků. 

Novinkou v konání dobra je zákon, kterej zavře obchody o svátcích. Lidi tak budou dřepět doma a trávit čas s rodinou. To je dobro. Pracovat a vydělávat peníze je zlo. Nějaký HDP nikoho nezajímá, lidi si kdyžtak nakoupí před svátkama. No tak bude v už tak narvanejch obchodech narváno dvojnásobně. Je to pro dobro nás všech, takže držte huby a krok. Chráníme ty, co by na svátky chtěli bejt doma a neumějí si vzít dovolenou, a tak jdou do práce. 

A už jste slyšeli o tom, jak chce stát zakázat lidem do 18 let pít energetické nápoje? Škodí to zdraví. A když něco škodí zdraví, tak to zakážem. Zákaz coca coly, skateboardingu, hranolek a bůčku zřejmě přijde zanedlouho, na to už určitě taky pár lidí umřelo.

A to nejlepší nakonec – v pražské památkové zóně už nepotkáte chodící reklamy. Už nikdy vám tam člověk v převleku za paklík bankovek nedá leták. A proč? Protože to ovlivňuje kvalitu veřejných prostranství. Na rozdíl od hnusných zastávek, přetejkajících košů a psích hoven na každým kroku. Jenže zákaz plyšovejch kostýmů nic nestojí. 

Je super vědět, že nás někdo ochrání od všeho zlého, i proti naší vůli. 

Nelíbí se vám to? Tak si dejte pozor, aby vám to brzy někdo nezakázal. Určitě by se našel průzkum, podle kterýho nelibost škodí zdraví a životnímu prostředí.