//Tento článek je určen zejména mužům, kteří by z takových reklam mohli získat velmi zkreslenou představu o tom, co my holky musíme jednou měsíčně podstupovat.//

Typická reklama totiž začíná záběrem na nešťastnou ženu, která má „své dny“ a nemůže si tak dostatečně užívat život (v reklamním světě: chodit v bílých kalhotách nebo strkat svůj zadek někomu k obličeji) Naštěstí je tu „tenhle skvělý výrobek“ jehož skvělost budeme demonstrovat tím, že na něj vylejeme sklenici modré vody. Žena/dívka je náhle šťastná, sebevědomá, kráčí po mole, tančí u tyče a vrtí zadkem v bílých kalhotách.

Mno.

Doopravdy je to trochu jinak. Normální ženě je fuk, že během menstruace nemůže nosit bílý kalhoty, protože každá normální žena si o sobě myslí, že je tlustá, a bílý kalhoty z principu nikdy nenosí.

Jediné, co nás během našich dnů doopravdy sere, je úplně všechno. A když ne při, tak před. Brečíme u reklam na Prostenal, u Babicových dobrot a u Snídaně s Novou. Vztekle řveme na své blízké, když se nás po hysteráku kvůli tomu, že jsou v myčce špatně naskládané příbory, zeptají „nemáš to náhodou dostat?“ a náš vnitřní život se celý tak nějak obrátí naruby a vzhůru nohama.

Necítíme se sebevědomě ani skvěle ani nekráčíme po mole a netančíme u tyče, protože nás bolí hlava, břicho, jsme nafouklý a máme akné. A rozhodně z nás neteče průzračná modrá voda. Partneři se to po nějaký době už naučí zvládat, ale pro nás je ten jeden tejden v měsíci všechno komplet špatně. Nesnášíme, když to dostanem. Ale to je vlastně ještě dobrý oproti situaci, kdy to nedostanem…