1. Od 18. prosince se budou všechny projekce nových Star Wars pořádat tajně na nečekaných místech v nezvyklé časy, aby se na nich nesešlo příliš mnoho lidí.
 2. Každý cestující ve vlaku či městské hromadné dopravě projde před nástupem dvojitou kontrolou dutin.
 3. E-shopy zdraží všechny produkty na třicetinásobek, aby se na jejich výdejních místech neshromažďovaly předvánoční davy.  
 4. Štědrý večer se pro sichr přesouvá na 4. ledna ráno. Přesný čas bude oznámen těsně před začátkem akce. Může ovšem být z bezpečnostních důvodů oznámen i po ní.
 5. Pro zmatení případných útočníků se sirény nadále nebudou testovat první středu v měsíci, ale druhou středu v týdnu.
 6. Koncerty smějí s okamžitou platností pořádat jen alternativní jazzfolkové kapely, u kterých nehrozí, že vyplní klub moc natěsno.
 7. Vánoční trhy proběhnou přes internet, včetně nákupu svařeného vína. Každý trdelník projde před odesláním kontrolou dutosti, která potrvá maximálně 5 pracovních dní.
 8. Staroměstské náměstí v Praze se bude strategicky přemísťovat po městě. V tuto chvíli je na náměstí Jiřího Ortena. Možná.
 9. Nejmenovaný obchodní dům s nábytkem ze Švédska vpustí do svých provozoven vždy jen jednoho zákazníka a na dalšího počká až do jeho odchodu. „Nechceme místo masových koulí masové hroby,“ vysvětlil opatření tiskový mluvčí společnosti.
 10. Zábavní silvestrovskou pyrotechniku doporučují odborníci odpalovat na Velikonoce a velikonoční vejce distribuovat v první polovině února.
 11. Sportovní stadiony budou preventivně zdemolovány předem na náklady jednotlivých klubů.
 12. Jednotlivé obecní úřady doporučují občanům nerozbalovat balíčky pod stromečkem v přítomnosti dětí. Na rozbalování je třeba si vždy obléknout pyrotechnickou vestu, helmu a brýle.
 13. Bezpečnostní komise vyhlásila v šifrované zprávě, že všem přeje hezké tajné svátky, které mohou být Vánocemi, ale také nemusejí.