1. Vejška je jedna velká párty. Ne, není. Je to studium, práce, sociální život a boj o přežití. Dohromady.
  2. Bydlení na kolejích je absolutně to nejhorší, co můžete zažít. Jasně, zdi jsou tenký, soukromí nulový, ale když máte štěstí na spolubydly, je to vlastně docela fajn. A taky nemusíte vynášet koš.
  3. Priváty jsou boží. Tady platí totéž, co o kolejích. Jen to tu bývá dražší a všechno závisí na místní hierarchii. Hlavně to vynášení koše.
  4. Erasmus je vždycky na dosah ruky. Jasně, pokud útočíte na červenej diplom anebo chcete vyrazit na nějakou absolutně otřesnou vejšku třeba v Kazachstánu.
  5. Na vejšce se učíte jen to, co vás zajímá. Ha haha ha ha. Ne.
  6. Sociální vědy a humanitní studia jsou naprostý zívačky a dávačky. Ani v nejmenším. Plus tam většinou nenaberou stovky a stovky lidí, který postupně vyházej na nesmyslně těžkejch zkouškách.
  7. Rok je na bakalářku akurátní doba. I kdyby deset let, stejně budete mít na začátku vždycky dost času a na konci budete absolutně v háji.
  8. Všechno, co se naučíte na vejšce, uplatníte v budoucím zaměstnání. Ha haha ha.. Rozhodně ne.
  9. O zkouškovým je dost času na učení a tři pokusy jsou až až. Podobně jako u tý bakalářky. Plus v zimním semestru se to kreje se svátkama, žejo. A v letním zas.. no, s jarem a s létem.
  10. Bez titulu skončíte v mekáči. Ne. V mekáči můžete skončit i s titulem. Pač o něm to totiž nakonec vůbec není.