Opět jsme se sešli v Roxy, abychom společně vystavili vysvědčení těm, kteří v muzice útočí na naše srdéčka i zvukovody. Nejdřív trochu stylem švábi na pivo, ale jak večer pokračoval, poměrně solidně se to zaplnilo. O zábavu se kromě průvodce večerem Pavla Novotného staraly kapely The Drain, Radiostars a Čokovoko. Zásadní je, že se nikdo nepopral, nikdo nesvlíkal, nikdo neplival na moderátora a nikdo si nevysloužil pánské náramky. Šlo tak o nerušený mejdan, kde se juchalo od pódia po balkon. A jak dopadly výsledky?

Zpěvák Pat Crycheer. Tady není co řešit, i přes silnou konkurenci v podobě Elma nebo Patrika Foxe nakonec jeho óda na hezký holky všechno převálcovala. Patrik si už vloni odnesl cenu za nejhorší videoklip, nechme se překvapit, jestli něco zvládne i do třetice.

Zpěvačka Marie Pojkarová. Tentokrát bez štěňátek, ale zato s ještě hlubším hlasem než kdy jindy. V naší zemi asi není nikdo, kdo by neznal její jméno. V závěsu zůstala Sharlota a loňská vítězka Dominika Myslivcová.

Kapela Nightpoison. Je to tak, klipoví fejkaři, co berou videa slavných kapel a doklíčujou se do nich místo původních muzikantů, přeskočili i superznámé 5Angels nebo Duo Yamaha. Na Šlágr TV bouchá šáňo, v této kategorii měla dvě želízka v ohni a ani jedno to nedotáhlo byť jen na bronz.

Videoklip obstarali Marie Pojkarová a Bohuš Matuš. Láska je nádherná, to každý ví. Ovšem bizarní milostný duet v kombinaci se sugestivními hereckými výkony posunul tuto myšlenku kamsi mimo rámec chápání.

Průšvih roku, prosím, fanfáry, Lucie Bílá a její cover Nirvany! Zlatá slavice dostala Zlatého Davida a jako na potvoru zrovna v době, kdy si připomínáme dvacet let od Cobainova úmrtí. U Slavíků zůstaneme, protože se jich týká i zbytek vítězů, stříbrné místo patří kauze Řezník vs. Mačeta a bronz získal Abba revival coby slavičí skokan roku. Děs běs.

Tak zase za rok, přátelé, nechme se překvapit, co se tu u nás za tu dobu zase vyrojí.

_MG_0258

 

Výsledky Zlatý David

kategorie zpěvák:

1. patcrycheer

2. leo beránek

3. thomas sean knebl
kategorie zpěvačka:

1. marie pojkarová

2. sharlota

3. dominika myslivcová
kategorie kapela:

1. nightpoison

2. 5angels

3. katka & jindra
kategorie videoklip:

1. marie pojkarová & bohuš matuš

2. patcrycheer

3. thomas sean knebl
kategorie průšvih roku:

1. lucie bílá

2. kauza řezník

3. abba revival