Nutno přiznat, že pro nás coby organizátory byl letošní ročník z několika důvodů výjimečný. Rozhodli jsme se pro menší, ale kontaktnější formát, proto jsme přesunuli předávání do experimentálního prostoru NoD. Kittchen a Mucha, které jsme pozvali, aby v rámci večera vystoupili, a kompenzovali tak prezentaci nominovaných zajímavější hudbou, splnili svou roli dokonale a ani dvojice moderátorů Adam Gegen Schiller a Honza Pařízek nás nezklamala – vyndali se, až když to měli za sebou. 

Druhý (a hlavní) důvod, kvůli kterému byl letošní ročník výjimečný, je rekordní počet hlasů. Celkem jich přišlo 30 070, což je několikanásobek oproti loňskému ročníku. Těžko říct, čím takový nárůst vysvětlit, ale pravděpodobně jsme tímto počtem překonali i populární a notně zaprášenou anketu Český slavík. Což mě přivádí k otázce, páni slavičí organizátoři, kdy zveřejníte počet hlasů vy, he?

Ale abychom vás nezdržovali od samotné pointy, pojďme se tedy společně podívat, kdo že to letos Zlatého Davida vyhrál. V kategorii Zpěvák roku to byl Renato Salerno, za znásilnění klasiky KC and the Sunshine Band si vlastně asi nic jiného nezaslouží. 

V kategorii Zpěvačka roku zvítězila překvapivě Ice Queen. Překvapivě z toho důvodu, že ani já coby autor Hudebních masakrů jsem tu holku předtím vůbec neznal, a její umístění tak dokazuje, že Zlatý David už dávno překročil hranice blogu, Čilichili a vzduchoprázdno odvrácené strany hudební scény už vlastně pokrývá bez naší podpory. Je to prostě velkej kluk.

Ve Skupině roku to letos bylo hodně našlapaný. Vlastně bychom tu kategorii mohli nazvat soutěží družstev. A zvítězili ti nejnamakanější z nich (alespoň co se jejich pohybu po poli týče), chlapecký boyband Mads. 

A pár želízek v ohni měly v letošním ročníku i mediálně vděčné a proprané tváře. A byla to právě kategorie Videoklip roku, kde zvítězila ta nejvděčnější z nich – Ivana Gottová.
 

No a ve finální kategorii, Průšvih roku, zvítězil poměrně výrazný fenomén poslední doby, a sice céčkový celebrity hrající si na dýdžeje. Ti skuteční DJs během následující reportáže musí protáčet panenky. A po právu. 

Tak takové to letos bylo! Rád bych vám touto cestou za nás za všechny poděkoval, že jste v letošním ročníku hlasovali, a pokud jste se zastavili v NoDu na předávání, doufám, že jste si ten mejdan užili stejně jako my!