A utíká to ještě rychleji než voda, když si vezmete, že letos budeme hudební anticeny rozdávat už počtvrté.
 

Tedy, my… o vítězích jste vždy rozhodovali vy svými hlasy a toho se budeme držet i nadále. Opět je tu pro vás web zlatydavid.cz, kde můžete pomocí jednoduchého formuláře nominovat své favority v jednotlivých kategoriích. Tato fáze bude trvat až do středy 11. března, kdy vypukne velké finále. Na té samé stránce vás pak bude čekat šest adeptů v každé kategorii a bude opět záležet jen na vás, kdo z nich získá cenu v podobě rozlámaného zlatého vinylu. Nebo spíše pozlaceného. Tepeme do hudebního pozlátka, že ano.

Finálová fáze hlasování skončí na apríla a přesně týden poté, ve středu 8. dubna, proběhne slavnostní vyhlášení. Tentokrát trochu měníme i neměníme prostor, budeme na stejné adrese, ale o patro výše. Tušíte správně, vyhlášení Zlatého Davida proběhne v NoDu. Rozhodli jsme se pojmout to letos experimentálněji, interaktivněji, kontaktněji. Těšit se můžete na zajímavé kapely, projekce, dýdžeje, soutěže o parádní ceny, které udělají radost každému fanouškovi dobré muziky. Ale to už bychom moc předbíhali, nejprve musíte sami svými hlasy rozhodnout, kdo si to v této superprestižní anketě rozdá o vítěze. A že máme za sebou opět plodný rok, o tom se můžete přesvědčit na následujících příkladech. Tak vzhůru do toho, přátelé!

Zpěvák roku

Jirka Koběrský a jeho óda na firmu doplňující tonery, to je opravdu hodně daleko.

Zpěvačka roku

Neúnavná Olivie Žižková točí jeden klip za druhým a se svými kumpánkami rozjede pořádný hejty, jakmile si někdo dovolí říct, že její muzika není dobrá. Nemůžeme si pomoct, pro nás to je adeptka jak víno. Už kvůli tomu videu, kdy jeden neví, jestli je to (minimálně od půlky dál) regulérní klip, nebo koukáme na Prostřeno.

Skupina roku

Mads, tady není co řešit. Přespolní boyband, který tomu, co dělá, tak moc věří, že si dokonce zaplatili reklamu a ten klip svého času skákal v prohlížeči nám všem. Klasika, ještě nemají venku druhý singl, a už změnili sestavu.

Videoklip roku

No, dobře, uznáváme, Ivana Gottová není zpěvačka. Uznáváme taky, že jde o ze srdce míněné přání k narozeninám. Proč to ale nepojali soukromě? Proč to natočili jako klip se vším všudy a mířili s tím do médií? Co tam dělá Michal David? Je taky příbuzný? A co na to Jan Tleskač?

Průšvih roku

Nestává se často, že bychom odkazovali na jiné weby, ale tady nejde jinak. Dýdžejská scéna se chytne za hlavu, jen co tu reportáž uvidí. A ze závěrečných vět na konci opravdu mrazí.

Screen Shot 2015-02-13 at 11.45.55 AM